Zestaw pompy ciepła 6.3 / split

Zestaw pompy ciepła 6.3

Pompa ciepła powietrze-woda o konstrukcji split z urządzeniem zewnętrznym i wewnętrznym do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wysoki roczny współczynnik sprawności SCOP i COP dzięki sprężarce o zmiennej wydajności (inwerterowej) umożliwiającej efektywną pracę pod obciążeniem częściowym. Nadaje się do nowych i modernizowanych budynków z regulatorem pogodowym i zależnie od zapotrzebowania z termostatem przeszczepieniowym FTC5. Wysokowydajna technika ładowania CWU z dodatkowym wymiennikiem płytowym i pompą ładowania CWU.

Cechy / wyposażenie

• Gwarantowany zakres pracy urządzeń zewnętrznych do –20 °C
• Maksymalna temperatura zasilania układu wodnego 60 °C
• Urządzenie wewnętrzne z 200-litrowym zasobnikiem CWU ze stali nierdzewnej, wysoko wydajną pompą i blokiem zaworów bezpieczeństwa
• Wbudowany regulator pompy ciepła z czytelnym wyświetlaczem tekstowym; 2 osobno regulowane obiegi grzewcze
• Podłączenie biwalentne drugiego źródła ciepła
• Konfiguracja i monitorowanie instalacji poprzez obsługę karty SD
• Monitorowanie energii za pomocą wbudowanego rejestratora ilości ciepła
• grzałka elektryczna o mocy: 2/4/6 kW

1 urządzenie zewnętrzne
1 moduł wewnętrzny bez wbudowanego zasobnika CWU (ogrzewania / chłodzenia)
1 karta SD

c99f8268d2358434e8d407e13678cb8a0_0_productgfx_f9f14a2ade99ddff16f540c2bcf01cf5 

 

 

 

 

Cyfrowy sterownik z czujnikiem temperatury pomieszczenia umożliwia wygodne wyświetlanie danych i sterowanie trybem ogrzewania oraz CWU. Przejmuje on ustawienia zadanych temperatur w pomieszczeniu. Ponadto umożliwia wybór trybu dziennego, trybu obniżania temperatury lub trybu programowanego. W połączeniu z regulatorem pompy ciepła może obsługiwać dwa obiegi grzewcze. Umożliwia korekcję temperatury zasilania obiegu grzewczego.

 

 

MELCloud należy do nowej generacji sterowników opartych na technologii chmury dla instalacji klimatyzacji i systemów grzewczych Mitsubishi Electric. MELCloud umożliwia łatwe sterowanie urządzeniami z poziomu urządzeń mobilnych.

 

Dostęp do urządzeń Mitsubishi Electric i ich sterowników jeszcze nigdy nie był tak prosty – teraz możliwy jest poprzez komputer, tablet oraz smartfon.

 

MELCloud obsługuje najnowsze rodzaje telefonów i tabletów poprzez dedykowane aplikacje dostępne w sklepach :
 

 

 

 

 

Zgrany zespół

W systemie split energia transportowana jest do budynku w postaci czynnika chłodniczego. W urządzeniu wewnętrznym, połączonym z jednostką zewnętrzną instalacją z czynnikiem chłodniczym, znajduje się płytowy wymiennik ciepła. Zasada działania split podnosi łączną efektywność systemu. Stanowi też lepsze rozwiązanie w przypadku większej odległości między urządzeniem wewnętrznym a zewnętrznym. Zależnie od mocy pompy ciepła długość instalacji pomiędzy jednostkami może wynosić do 75 m.

W obrębie systemu pomp ciepła Ecodan można stosować dowolne konstrukcje i inwertery. Oznacza to, że dostępne są systemy split z urządzeniami Power Inverter Zubadan. Dzięki temu system Ecodan można dokładnie dopasować do warunków użytkowania i montażu — przy optymalnym wymiarowaniu będzie on pracował z najwyższą efektywnością.

W warunkach szczególnego zapotrzebowania na moc grzewczą istnieje możliwość połączenia pomp ciepła w kaskady - w celu ich eksploatacji również w środowisku komercyjnym lub budynkach wielorodzinnych.

 

Urządzenia zewnętrzne serii Power Inverter przeznaczone są specjalnie do użytku jako pompa ciepła powietrze-woda działająca w temperaturach do –20°C. Ich temperatura zasilania wynosi maks. 60°C przy temperaturze zewnętrznej do –3°C i maks. 55°C do –10°C.

Dane techniczne

* Obciążenie częściowe wg. EN14511, 1 dane dla klimatu umiarkowanego,
2 tylko w połączeniu z ERSC

MELCloudmobile_devices_hotelfernbedienung

Sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych

MELCloud należy do nowej generacji sterowników opartych na technologii chmury dla instalacji klimatyzacji i systemów grzewczych Mitsubishi Electric. MELCloud umożliwia łatwe sterowanie urządzeniami z poziomu urządzeń mobilnych. Dostęp do urządzeń Mitsubishi Electric i ich sterowników jeszcze nigdy nie był tak prosty – teraz możliwy jest poprzez komputer, tablet oraz smartfon. MELCloud z monitorowaniem w trybie live i z tygodniowym zegarem sterującym zapewnia pełną elastyczność przy sterowaniu różnymi układami klimatyzacji i systemami ogrzewania Mitsubishi Electric za pomocą jednego urządzenia lub z jednego miejsca.

Więcej informacji na stronie www.melcloud.com