Zestaw pompy ciepła 10.1 / split

Zestaw pompy ciepła 10.1

Pompa ciepła powietrze-woda o konstrukcji split z urządzeniem zewnętrznym i wewnętrznym do ogrzewania i przygotowania CWU do współpracy z zasobnikiem zewnętrznym. Wysoki SCOP i COP dzięki sprężarce o zmiennej wydajności (inwerterowej) umożliwiającej efektywną pracę pod obciążeniem częściowym. Nadaje się do nowych i modernizowanych budynków z regulatorem pogodowym i zależnie od zapotrzebowania z termostatem przeszczepieniowym FTC5. Wysokowydajna technika ładowania CWU z dodatkowym wymiennikiem płytowym i pompą ładowania CWU.

Cechy / wyposażenie

• Gwarantowany zakres pracy urządzeń zewnętrznych do –28 °C i pełna moc grzewcza do –15 °C dzięki technologii Zubadan
• Maksymalna temperatura zasilania układu wodnego 60 °C
• Urządzenie wewnętrzne z 200-litrowym zasobnikiem CWU ze stali szlachetnej, wysokowydajną pompą, zaworem przełączającym CWU blokiem zaworów bezpieczeństwa i naczyniem wzbiorczym MAG - 12l
• Wbudowany regulator pompy ciepła FTC5 z czytelnym wyświetlaczem tekstowym; 2 osobno regulowane obiegi
• Monitorowanie energii za pomocą wbudowanego rejestratora ilości ciepła
• Taca skroplin dostępna jako akcesorium dla trybu chłodzenia
• Praca w trybie chłodzenia przy temperaturze zewnętrznej od 10 °C do 46 °C

1 urządzenie zewnętrzne
1 moduł wewnętrzny z wbudowanym zasobnikiem CWU
1 karta SD

c99f8268d2358434e8d407e13678cb8a0_0_productgfx_f9f14a2ade99ddff16f540c2bcf01cf5 

 

 

 

 

Cyfrowy sterownik z czujnikiem temperatury pomieszczenia umożliwia wygodne wyświetlanie danych i sterowanie trybem ogrzewania oraz CWU. Przejmuje on ustawienia zadanych temperatur w pomieszczeniu. Ponadto umożliwia wybór trybu dziennego, trybu obniżania temperatury lub trybu programowanego. W połączeniu z regulatorem pompy ciepła może obsługiwać dwa obiegi grzewcze. Umożliwia korekcję temperatury zasilania obiegu grzewczego.

 

 

MELCloud należy do nowej generacji sterowników opartych na technologii chmury dla instalacji klimatyzacji i systemów grzewczych Mitsubishi Electric. MELCloud umożliwia łatwe sterowanie urządzeniami z poziomu urządzeń mobilnych.

 

Dostęp do urządzeń Mitsubishi Electric i ich sterowników jeszcze nigdy nie był tak prosty – teraz możliwy jest poprzez komputer, tablet oraz smartfon.

 

MELCloud obsługuje najnowsze rodzaje telefonów i tabletów poprzez dedykowane aplikacje dostępne w sklepach :
 

 

 

 

 

Zgrany zespół

Systemy Zubadan wyposażone są ponadto w zoptymalizowaną funkcję odmrażania, która zapewnia najwyższą niezawodność. Funkcja ta regulowana jest zależnie od zapotrzebowania z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej, temperatury powierzchni parownika, czasu pracy i czasu trwania procesu rozmrażania. Odstępy między procesami rozmrażania można zatem wydłużyć do 150 minut, a czas trwania takiego jednego procesu jest o 50% krótszy w porównaniu z typowymi urządzeniami.

W obrębie systemu pomp ciepła Ecodan można stosować dowolne konstrukcje i inwertery. Oznacza to, że dostępne są systemy split z urządzeniami Zubadan i Power Inverter. Dzięki temu system Ecodan można dokładnie dopasować do warunków użytkowania i montażu — przy optymalnym wymiarowaniu będzie on pracował z najwyższą efektywnością.

W warunkach szczególnego zapotrzebowania na moc grzewczą istnieje możliwość połączenia pomp ciepła w kaskady - w celu ich eksploatacji również w środowisku komercyjnym lub budynkach wielorodzinnych.

 

Poprzez niezawodne działanie pompy ciepła nawet przy –28 °C, a z pełną mocą do –15 °C, opatentowana technika Zubadan Inverter zapewnia wyraźnie większy potencjał zastosowań niż typowe systemy.

Dane techniczne

* Obciążenie częściowe wg. EN14511, 1 dane dla klimatu umiarkowanego,
2 tylko w połączeniu z ERSC

MELCloudmobile_devices_hotelfernbedienung

Sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych

MELCloud należy do nowej generacji sterowników opartych na technologii chmury dla instalacji klimatyzacji i systemów grzewczych Mitsubishi Electric. MELCloud umożliwia łatwe sterowanie urządzeniami z poziomu urządzeń mobilnych. Dostęp do urządzeń Mitsubishi Electric i ich sterowników jeszcze nigdy nie był tak prosty – teraz możliwy jest poprzez komputer, tablet oraz smartfon. MELCloud z monitorowaniem w trybie live i z tygodniowym zegarem sterującym zapewnia pełną elastyczność przy sterowaniu różnymi układami klimatyzacji i systemami ogrzewania Mitsubishi Electric za pomocą jednego urządzenia lub z jednego miejsca.

Więcej informacji na stronie www.melcloud.com