Najlepsza technika firmy Mitsubishi

mitsubishi-ecodan-logoNajlepsza technika firmy Mitsubishi Electric
Pompy ciepła powietrze – woda Ecodan są w stanie uzyskać z 1 kW energii elektrycznej 4 kW energii cieplnej. Przy czym 3 kW pochodzi z energii słonecznej zawartej w powietrzu. Nowoczesne urządzenia, takie jak Zubadan z inwerterowym kompresorem, są w stanie działać z najwyższą efektywnością także w niesprzyjających warunkach klimatycznych. Systemy te działają skutecznie i niezawodnie nawet przy temperaturach zewnętrznych spadających do -28°C. Jeszcze przy temperaturze -15°C są w stanie wytwarzać pełną moc cieplną. Ta jedyna w swoim rodzaju zaleta sprawia, że pompy ciepła powietrze-woda Ecodan stanowią niezawodne rozwiązanie grzewcze w praktycznie nieograniczonym zakresie zastosowań w nowych i modernizowanych budynkach.mitsubishiecodanlogo-m
Ecodan – ogrzewanie jutra już dziś
Nowe systemy Ecodan firmy Mitsubishi Electric stanowią atrakcyjne rozwiązanie dla każdego, kto szuka zrównoważonego ogrzewania bez żadnych kompromisów:
• Wysokowydajna pompa ciepła powietrze-woda, która odzyskuje z otoczenia do 75% wymaganej energii.
• Proste przekazanie ciepła do domowego obiegu grzewczego lub CWU dzięki wysokiej temperaturze zasilania i dopasowanym wymiarowo modułom wewnętrznym z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez wbudowanego zasobnika.
• Maksymalna elastyczność podczas rozmieszczania urządzenia zewnętrznego i praktycznie nieograniczony zakres możliwości montażu w nowych i modernizowanych budynkach.
ehpaWybitna jakość
Systemy pomp ciepła Mitsubishi Electric spełniają rygorystyczne wymagania znaku jakości EHPA. Ponadto specjaliści z branży przyznali systemom Ecodan bardzo wysokie oceny odnośnie ich jakości. Doskonałą opinię na temat urządzeń Mitsubishi Electric opublikowano w dorocznym przeglądzie branżowego magazynu „Markt intern“ 2014/2015. W kryterium oceny jakość produktów, firma otrzymała ocenę 1,9 (na 2).
Wszystko perfekcyjnie zsynchronizowane
Systemy pomp ciepła Ecodan w łatwy sposób można zainstalować w nowo powstałych, jak i starszych budynkach. Także ich konfiguracja oraz połączenie z istniejącą instalacją nie jest skomplikowane. Obsługa, zmiany ustawień i kontrola zainstalowanego systemu jest wyjątkowo prosta i wygodna.
• Sterowanie systemem pomp ciepła Ecodan może odbywać sie z poziomu urządzeń mobilnych – smartfona lub tabletu. Umożliwia to aplikacja Mitsubishi Electric MELCloud. Połączenie on-line możliwe jest dzięki adapterowi WiFi zainstalowanemu w module wewnętrznym. Warunkiem połączenia z systemem jest dostęp do internetu.
• Połączenie systemu pomp ciepła Ecodan z istniejącą automatyką budynkową możliwe jest dzięki adapterowi ModBus.
• Pompy ciepła Ecodan wyposażone są w slot do karty SD. Dzięki temu indywidualne ustawienia mogą zostać wprowadzone z poziomu komputera i następnie wgrane do systemu Ecodan. Dodatkowo karta SD umożliwia odczytanie danych na temat działania systemu z ostatnich 30 dni.
Łatwa instalacja dzięki kompaktowej budowie
Pompy ciepła powietrze-woda Ecodan firmy Mitsubishi Electric składają się zawsze z urządzenia wewnętrznego i zewnętrznego. Współpracują ze sobą w systemie Split.
W obu przypadkach urządzenie zewnętrzne zasysa powietrze zewnętrzne przez jeden lub dwa (zależnie od wielkości konstrukcyjnej) wentylatory. Powietrze oddaje energię do czynnika chłodniczego, który przepływa przez parownik znajdujący się w urządzeniu zewnętrznym. Następnie, poprzez sprężanie w sprężarce, temperatura czynnika chłodniczego doprowadzana jest do poziomu wymaganego w układzie grzewczym.ecodan-logo

Ecodan jako system split
W systemie split energia transportowana jest do budynku w postaci czynnika chłodniczego. W urządzeniu wewnętrznym połączonym z jednostką zewnętrzną instalacją z czynnikiem chłodniczym znajduje się płytowy wymiennik ciepła. Zasada działania split podnosi łączną efektywność systemu. Stanowi też lepsze rozwiązanie w przypadku większej odległości między urządzeniem wewnętrznym a zewnętrznym. Zależnie od mocy pompy ciepła długość instalacji pomiędzy jednostkami może wynosić do 75 m.

sch1

Ecodan jako system monoblok
Instalacja systemu monoblok jest maksymalnie uproszczona, biorąc pod uwagę jego część klimatyzacyjną. Cały układ chłodniczy znajduje się bowiem w jednostce zewnętrznej wraz z płytowym wymiennikiem ciepła. Co oznacza, że energia poprzez dobrze izolowaną instalację wodną (zasilanie i powrót) z zewnątrz dostarczana jest do wnętrza budynku.
Pompy ciepła powietrze-woda Ecodan służą do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej.Stosownie do wymagań można dobrać takie zestawy pomp ciepła, które będą stanowiły w danym przypadku najlepszą kombinację modułu zewnętrznego i wewnętrznego. Podstawę stanowią urządzenia zewnętrzne, które mogą być typu Power Inverter lub Zubadan Inverter, w połączeniu z odpowiednim modułem wewnętrznym z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez wbudowanego zasobnika CWU.
Najwyższa efektywność poprzez precyzyjną regulację mocy
Moc pompy ciepła powietrze-woda musi być dokładnie regulowana, aby działała ona efektywnie. Musi przecież pracować w zimie z optymalnym zakresem mocy przy wysokim zapotrzebowaniu na grzanie, a w lecie ekonomicznie podgrzewać wodę użytkową. Jest oczywiste, że zaspokojenie tak różnych potrzeb nie jest możliwe poprzez zwykłe włączanie i wyłączanie całego systemu.
inverterNajnowocześniejsze inwertery Mitsubishi Electric
Nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda są zatem wyposażone w tzw. technikę inwerterową, która umożliwia jak najdokładniejsze dopasowanie ich mocy. Regulacja sprężarki odbywa się zatem zasadniczo bezstopniowo. Z jednej strony wpływa to na pobór mocy przez sprężarkę, a z drugiej decyduje o mocy grzewczej całego systemu. Firma Mitsubishi Electric ma ponad 35 lat doświadczenia w badaniach, rozwoju i zastosowaniu techniki inwerterowej i uznawana jest za światowego lidera w tej dziedzinie. Jej podzespoły używane są do produkcji pomp klimatyzacyjnych, chłodniczych i grzewczych na całym świecie.
Doświadczenia te wykorzystane zostały oczywiście w pompach ciepła powietrze-woda Ecodan: zastosowanie sprężarek najnowszej generacji sprawia, że pompy ciepła Ecodan zdecydowanie wyprzedzają pod względem technicznym inne urządzenia tego typu dostępne na rynku. W urządzeniach zewnętrznych pomp ciepła powietrze-woda stosowane są obecnie dwa systemy: Zubadan Inverter i Power Inverter.